Jej zdaniem, jest on efektem składania przez polityków nieodpowiedzialnych obietnic bez pokrycia. Szefowa rządu mówiła, że wiele krajów Europy "tęskni za problemami, jakie mamy" w Polsce, za takim wzrostem gospodarczym.

Reklama

Ewa Kopacz wyraziła nadzieję, że Rada Gospodarcza określi, jakie konsekwencje dla Polski będzie miał wynik referendum w Grecji. Jutro obywatele zadłużonego kraju mają zdecydować, czy zgadzają się na porozumienie z międzynarodowymi instytucjami. 30 czerwca wygasł program pomocowy dla Grecji, przez co kraj ten stał się niewypłacalny. Rozmowy na temat nowego pakietu pomocy finansowej zakończyły się fiaskiem.

Według szefowej rządu kampania prezydencka pełna była obietnic, składanych przez prezydenta elekta. Teraz, jej zdaniem, jest podobnie. Ewa Kopacz powiedziała, że nie chce się licytować z PiS-em i Beatą Szydło, która jest kandydatką na premiera, na obietnice wyborcze bez pokrycia. Takie obietnice, zdaniem premier mogą skończyć się greckim scenariuszem.

Ewa Kopacz wyraziła nadzieję, że Rada Gospodarcza określi, jakie konsekwencje dla Polski będzie miał wynik referendum w Grecji. Jutro obywatele zadłużonego kraju mają zdecydować, czy zgadzają się na porozumienie z międzynarodowymi instytucjami.

30 czerwca wygasł program pomocowy dla Grecji, przez co kraj ten stał się niewypłacalny. Rozmowy na temat nowego pakietu pomocy finansowej zakończyły się fiaskiem.