Kasia jest studentką resocjalizacji, kocha teatr i media. W przyszłości chce zostać pedagogiem. Od przyjaciół dowiedziała się, że jest cholerykiem o stoicko-analitycznym umyśle. Jej główne motto życiowe brzmi: Nie rób nic ze strachu, ale rób wszystko to, czego się boisz. W wolnych chwilach biega po Opolu i gra w teatrze, czasem znajduje czas na sen. Za swój sukces uważa rekord w bieganiu - 25 km. Marzy o pojechaniu stopem do Paryża i zatańczeniu tanga na słynnym moście Pont des Arts.

- Wolontariat to taki pozytywny narkotyk… po pewnym czasie człowiek zaczyna się uzależniać, chce więcej i więcej… no i wciąga innych! - mówi z entuzjazmem. - Moja najbardziej wzruszająca chwila w Paczce? Starszy pan, któremu powódź zalała dom, powiedział, ze szczerym uśmiechem, że on i tak jest szczęściarzem, bo ma kochającą żonę i niczego więcej już mu nie trzeba. Dla takich chwil warto być w projekcie - dodaje Kasia.

10 000 SuperW

W tym roku na spotkanie z biedą wyruszy 10 000 wolontariuszy. Niektórzy mają już za sobą pierwsze rozmowy z rodzinami, inni się jeszcze szkolą, a w kilkunastu rejonach nadal brakuje SuperW. Im wcześniej znajdą się brakujący wolontariusze, tym wcześniej Paczka dotrze do potrzebujących rodzin.

Zobacz, gdzie szczególnie brakuje wolontariuszy! >>>

Sprawdź się w działaniu!

SuperW to kluczowa postać w SZLACHETNEJ PACZCE – przekracza swoje granice, by wejść w świat biedy i pomóc tym, którzy stracili już nadzieję na lepsze, czują się bezradni, opuszczeni i nieważni.

Wolontariusze znajdują najbardziej potrzebujących w swojej okolicy, diagnozują ich sytuację oraz podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Wolontariuszami mogą zostać osoby pełnoletnie, dla których ważna jest mądra pomoc i działanie w grupie. Jesteśmy przekonani, że to ludzie pomagają, nie rzeczy. - Każdy z nas ma powołanie do służby i rodzi się z potrzebą, by robić coś dla innych ludzi – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek.

Tylko w 2013 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie oraz zjednoczyła ponad półtora proc. Polaków! W tym roku projekt wspierają m.in. Bronisław Komorowski wraz z żoną Anną, Drużyna skoczków na czele z Kamilem Stochem, Basia Kurdej-Szatan oraz Maciej Łagodziński.

 

Dołącz do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI! Ostatnie wolne miejsca.

Gotowy do służby? Zobacz, co możesz zyskać! Wejdź na www.superw.pl