Włodzimierz Czarzasty przekonywał, że mimo to wspiera kampanię Magdaleny Ogórek. Kierowane przez niego struktury partii na Mazowszu zebrały 70 tysięcy podpisów poparcia dla kandydatki SLD. Polityk mówił jednak, że to Magdalena Ogórek sama odpowiada za swoje pomysły kampanijne. - Nie jest podatna za bardzo na pomysły różnych osób, jest w tym bardzo samodzielna, ja na jej miejscu bym trochę tę koncepcję zmienił, ale każdy ma prawo odpowiadać za własną kampanię - powiedział szef mazowieckiego SLD. 

CZYTAJ TAKŻE: Dwie godziny? Ogórek spóźniła się na spotkanie z działaczami SLD>>>

Włodzimierz Czarzasty mówił, że do tej pory kandydaci na prezydenta nie przedstawili wizji Polski za 5 lat. - Zgadzam się z prof. Jadwigą Staniszkis, że kandydaci powinni przedstawić wizję tego, jak Polska będzie wyglądać po roku 2020, kiedy będzie już płatnikiem do Unii Europejskiej - zaznaczył gość radiowej Trójki.

Włodzimierz Czarzasty zapowiedział również, że jutro w Państwowej Komisji Wyborczej zostaną złożone podpisy pod kandydaturą Magdaleny Ogórek. Polityk SLD powiedział, że jest ich około 400 tysięcy.