Tusk: Mateusz, ty nawet już nie udajesz, że nad czymkolwiek panujesz04 listopada 2020Donald Tusk w dobitnych słowach skomentował nowe obostrzenia w Polsce. Uderzył przy tym w premiera Mateusza Morawieckiego.
14-latka nie odpowie przed sądem za udział w marszu kobiet04 listopada 2020Sąd Rejonowy w Olsztynie odmówił wszczęcia postępowania wobec 14-latki uczestniczącej w proteście przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. Policja podawała, że nastolatka była współorganizatorką marszu, sąd uznał, że nie ma podstaw do wszczynania postępowania wobec 14-latki.
Chłopiec połknął baterię. Policyjny konwój do szpitala04 listopada 2020Policyjne radiowozy na sygnale prowadziły do szpitala w Lublinie samochód z 2,5-letnim chłopcem, który połknął baterię. Chłopiec otrzymał na czas fachową pomoc - poinformowała w środę policja.
Łukaszenka atakuje abp. Kondrusiewicza. "Konsultował się, jak zniszczyć Białoruś"04 listopada 2020Kościół katolicki na Białorusi opluto i obrzucono brudami - oświadczył we wtorek biskup Juryj Kasabucki, który na czele białoruskiego Kościoła katolickiego zastępuje niewpuszczonego do kraju metropolitę mińsko-mohylewskiego abp. Tadeusza Kondrusiewicza.
Biejat: Rabiej już wcześniej abdykował. Decyzja Trzaskowskiego spóźniona04 listopada 2020Wiceprezydent stolicy Paweł Rabiej już wcześniej abdykował z roli osoby zarządzającej obszarem zdrowia w Warszawie; reakcja prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego jest słuszna, ale spóźniona - oceniła warszawska posłanka Lewicy Magdalena Biejat.
Sprawa abpa Głódzia. Komunikat nuncjatury apostolskiej w Polsce04 listopada 2020Etap diecezjalny dochodzenia w kwestii zaniedbań abpa Sławoja Leszka Głódzia w prowadzeniu spraw o nadużycia seksualne nieletnich został zakończony – poinformowała w środę nuncjatura apostolska w Polsce.
Godek chce zawiadomić prokuraturę o niepublikowaniu wyroku TK04 listopada 2020Kaja Godek, działaczka Fundacji Życie i Rodzina, rozważa zawiadomienie prokuratury o niepublikowaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji - podaje RMF FM.
Abp Gądecki: Seriale Netflixa promują homoseksualizm. Marksizm kulturowy jest też w grach04 listopada 2020Dzisiaj, w dobie drugiej rewolucji komunikacyjnej, niemalże każdy serial dla młodzieży na Netflixie zawiera promocję homoseksualizmu, hedonizmu i rozwiązłości - oznajmił abp Stanisław Gądecki w wywiadzie dla Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Policjanci z Żoliborza zawieszeni. Poszło o napis na płocie posesji Jarosława Kaczyńskiego04 listopada 2020Zastępca komendanta komisariatu policji na warszawskim Żoliborzu i kilku policjantów zostało zawieszonych - podaje Wirtualna Polska.
Prof. Antczak: Wzrost zakażeń może już być skutkiem protestów04 listopada 2020Liczba zakażeń koronawirusem i zachorowań na COVID-19 może być już odzwierciedleniem trwających od kilkunastu dni niepokojów społecznych - powiedział PAP kierownik Kliniki Pulmonologii Ogólnej i Onkologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prof. Adam Antczak.
Ministrant molestowany przez duchownego. Franciszkanie mają zapłacić 350 tys. zł04 listopada 2020Sąd Okręgowy w Bydgoszczy we wtorek zasądził 350 tys. zł zadośćuczynienia od Domu Zakonnego Braci Mniejszych w Pakości koło Inowrocławia i byłego zakonnika dla mężczyzny, który przed laty jako ministrant był molestowany przez tego duchownego.
Zamach terrorystyczny w Wiedniu. Wzrosła liczba ofiar, kim byli napastnicy? [WIDEO]04 listopada 2020Zmarła kolejna ofiara poniedziałkowych ataków w Wiedniu - poinformował we wtorek szef MSW Austrii Karl Nehammer, cytowany przez agencję APA. W sumie śmierć w tych zamachach poniosło więc czworo cywilów i jeden napastnik, który został zastrzelony przez policję.
Winnicki o organizacji Marszu Niepodległości: Nie ma żadnego problemu, jeśli... 04 listopada 2020"Ja za ustawą prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie aborcji nie zagłosuję" - powiedział w środę poseł Konfederacji Robert Winnicki. Zdaniem posła ustawa jest niekonstytucyjna. Winnicki podniósł się także do organizacji Marszu Niepodległości.
Prezydent Duda ma powody do zmartwień. Najsłabsze notowania od 2015 roku. SONDAŻ CBOS04 listopada 202049 proc. badanych jest niezadowolonych z działalności prezydenta Andrzeja Dudy; dobrze ocenia ją 42 proc. - wynika z sondażu CBOS. To najsłabsze notowania Andrzeja Dudy od objęcia przez niego urzędu w 2015 roku - zauważa CBOS.
Nie żyje czteromiesięczny chłopczyk z koronawirusem. Jest OŚWIADCZENIE szpitala04 listopada 2020Zakażony koronawirusem czteromiesięczny chłopczyk, który w niedzielę zmarł w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka (GZCD), cierpiał na ciężką niewydolność oddechową i krążeniową, która w kolejnych dniach przekształciła się w niewydolność wielonarządową – podał szpital.
Tragedia w Krakowie. Syn zastrzelił matkę, a potem popełnił samobójstwo [WIDEO]04 listopada 202041-letni mężczyzna najpierw zastrzelił swoją 70-letnią matkę, zranił 71-letniego ojca i 44-letniego brata, a następnie sam popełnił samobójstwo w mieszkaniu w jednym z bloków w Krakowie.
Legalizacja marihuany, dekryminalizacja twardych narkotyków. Wyborcy zadecydowali04 listopada 2020Wyborcy w stołecznym Dystrykcie Kolumbii zdecydowali we wtorek w referendum o dekryminalizacji posaidania grzybów i roślin halucyogennych, zaś w Oregonie - wszystkich narkotyków. W co najmniej dwóch stanach zalegalizowana zostanie marihuana.
Żołnierze będą pilnowali "ukrywanych łóżek"? Politycy komentują [WIDEO]04 listopada 2020"Mamy często do czynienia z ukrywaniem dostępnych łóżek covidowych" - mówił we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak dodał, z tego powodu resort zdrowia poprosi wojsko o wsparcie w zakresie administrowania tymi informacjami. "Czy żołnierze będą uzbrojeni?" - pytała posłanka Lewicy. Senator PiS z kolei podkreślała: "Nie będą nikogo pilnowali, chodzi o wsparcie w pracy".
Sarah McBride pierwszą transpłciową senator w historii04 listopada 2020Sarah McBride wygrała wybory do senatu w stanie Delaware. To pierwszy w historii przypadek, kiedy osoba transpłciowa objęła w USA funkcję senatora stanowego – podaje telewizja NBC.
Szef MSZ Węgier Peter Szijjarto zakażony koronawirusem04 listopada 2020Szef dyplomacji Węgier Peter Szijjarto jest zakażony koronawirusem. Jego test dał wynik pozytywny po przybyciu ministra do Bangkoku – poinformował w środę rzecznik MSZ Mate Paczolay.