Do soboty papież wysłucha 17 rozważań francuskiego zakonnika ojca Francois-Marie Lethela, których temat brzmi: "Światło Chrystusa w sercu Kościoła - Jan Paweł II i teologia świętych". Karol Wojtyła jest bohaterem watykańskich rekolekcji dokładnie 35 lat po tym, gdy sam, jako kardynał metropolita krakowski, na dwa i pół roku przed wyborem na konklawe głosił je przed papieżem Pawłem VI.

Reklama

Temat pierwszej, niedzielnej medytacji francuskiego karmelity to: "Beatyfikacja Jana Pawła II w świetle Chrystusa zmartwychwstałego". W poniedziałek o. Lethel mówić będzie o encyklice Jana Pawła II "Fides et Ratio" i o liście apostolskim "Novo Millennio Ineunte", wydanym na zakończenie Wielkiego Jubileuszu Roku 2000.

Kolejne rozważania dedykowane będą mottu papieża Polaka "Totus Tuus" oraz maryjnemu wątkowi w jego życiu. Francuski teolog będzie też mówić o "splendorze miłości, wiary i nadziei" w życiu Jana Pawła II oraz przedstawi postaci świętych i błogosławionych, wśród nich wielu kobiet, wyniesionych przez niego na ołtarze.

"Musimy przygotować się duchowo do tej beatyfikacji, która będzie ogromną łaską dla Kościoła"- powiedział ojciec Francois-Marie Lethel przed rozpoczęciem rekolekcji. Na ich czas do soboty zawieszone zostały wszystkie papieskie audiencje włącznie ze środową audiencją generalną.