W listopadzie 2023 roku 60-letnia Dulce Huertas podczas lotu Frontier Airlines z Orlando do Filadelfii rozebrała się od pasa w dół i przykucnęła w przejściu. Teraz, jak informuje biuro prokuratora Stanów Zjednoczonych, jest oskarżona o zakłócanie pracy członków załogi i personelu pokładowego, napaść i nieprzyzwoite obnażanie się. O sprawie napisał dailymail.co.uk.

Reklama

Zarzuty dla 60-letniej pasażerki

Według prokuratury pasażerka wypiła dwa koktajle, po czym ściągnęła spodnie między rzędami pasażerów i przykucnęła na podłodze. Federalna skarga karna podpisana przez agenta specjalnego FBI, Kyle'a Kaprona, szczegółowo opisuje sytuację podczas lotu i zarzuty, jakie jej postawiono.

Podczas lądowania na międzynarodowym lotnisku w Filadelfii Huertas miała również krzyczeć i przeklinać stewardesę, która poprosiła ją, by pozostała na swoim miejscu - czytamy w skardze.

Po wylądowaniu Huertas miała przeklinać również pasażerów znajdujących się w pobliżu. Kapitan musiał poinstruować wszystkich pasażerów, by z powodu zachowania Huertas pozostali na swoich miejscach. Gdy po sygnale o możliwości opuszczenia pokładu pasażerowie zaczęli wstawać ze swoich miejsc Huertas miała spychać ich z drogi przechodząc na przód samolotu. W ostatnich minutach lotu Huertas miała uderzyć stewardesę, a nawet grozić pasażerom.

Pasażerka została oskarżona o zakłócanie pracy członków załogi samolotu, napaść i nieprzyzwoite obnażanie się. W przypadku skazania grozi jej maksymalnie 21 lat i 3 miesiące więzienia, 3 lata nadzorowanego zwolnienia i grzywna w wysokości 355 000 dolarów.

Reklama

Problemy z pasażerami na pokładzie samolotów

Według danych FAA na koniec roku, liczba zgłoszeń o trudnych pasażerach znacznie spadła w porównaniu do rekordowego poziomu sprzed dwóch lat. W 2023 roku zgłoszono 2 075 incydentów związanych z trudnymi pasażerami. Dla porównania, w 2021 roku zarejestrowano ich aż 5 973, a w 2022 roku 2 455.

"Odsetek incydentów z niesfornymi pasażerami sukcesywnie spadał o ponad 80 procent od rekordowego poziomu na początku 2021 roku, ale ostatnie wzrosty pokazują, że wiele jeszcze pozostaje do zrobienia" - mówi FAA.

Wiele przypadków dotyczyło również skandalicznego zachowania podczas lotów tanimi liniami lotniczymi. W zeszłym miesiącu Polak został aresztowany w Kolumbii po tym, jak uderzył funkcjonariusza policji podczas usuwania go z lotu Spirit Airlines. Mężczyzna miał być pod wpływem alkoholu podczas lotu z Fort Lauderdale na Florydzie do Ernesto Cortissoz w Barranquilla.