Prababcia Angeli Merkel była polską służącą. "Miała nieślubne dziecko, służyła pod Gnieznem" [ROZMOWA]

| Aktualizacja:

"Na życie prywatne służące nie miały ani czasu, ani miejsca. Wychodne miały tylko raz na tydzień lub co dwa tygodnie, najczęściej nie mogły też zapraszać nikogo do domu. Ich życie było bardzo monotonne. Były absolutnie zależne od swoich chlebodawców, dlatego nazywano je niekiedy półniewolnicami, albo białymi niewolnicami" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Joanna Kuciel-Frydryszak, autorka książki "Służące do wszystkiego".

wróć do artykułu
  • ~Krystyna z Agencji
    (2019-03-16 09:19)
    A moja prababcia byla prostytutka w Niemczech. Chyba lepiej byc prostututka niz sluzaca, szczegolnie na tym czacie.
  • ~telewidz
    (2019-03-09 12:07)
    A wiec to dlatego nie karano ostro albo nie karano wcale Arabow gwalcacych Niemki. Merkel czula sie dowartosciowana, kiedy Niemki robily aborcje, aby nie miac nieslubnych dzieci.
  • ~nieźle
    (2019-03-04 16:09)
    Takie proste pochodzenie dobrze jednak świadczy o inteligencji przodków Angeli, skoro ona potrafiła się wybić na najważniejszą osobę w Europe.
  • ~madan
    (2019-02-16 18:14)
    Jej rodzina poszła w górę a u nas rodziny sztucznych bonzów na tym skończą.Portal by już darował sobie tą wiadomość a nie eksploatował przez dwa miesiące to takie małostkowe i nie wiadomo co ma udowodnić ?
  • ~jula
    (2019-02-13 11:27)
    KOGO TO OBCHODZI: PO CO O takich głupotach piszecie. Czy naprawdę na świecie nie ma ciekawszych tematów!!! tyle państw, tyle dziedzin.
  • ~sprawdzacz
    (2019-02-09 11:30)
    To sa dane prawdziwe, bo Merkel zna sie na POlens Wirtschaft. Dokad Schauble byl w wieku przedemerytalnym to nakrecal niemiecka gospodarke. Teraz Schauble jest stary, wiec POzostawiona samej sobie Merkel ******** Niemcy w recesje.
  • ~glupich nie sieja
    (2019-02-07 17:02)
    freedom for piSS slaves
  • ~Dorota
    (2019-02-03 14:12)
    W czasach praprababc każdy byl albo obsługiwanym, albo służącym..
  • ~-urodzony nisko-
    (2019-02-02 21:10)
    Opisujecie bez wiedzy, że każdy z nas ma pra...pra... babcię i pra...pra... dziadka i przodka sprzed 200, 500, 1000, 10000 lat aż po wsze czasy... Od czego oni zaczynali ? od przetrwania . Potrafili wyżywić swoich następców. nie mieli nazwisk. A my nic nie rozumiemy , bo nie szanujemy się nawzajem. Angela powiedziała, że jesteśmy kuzynami /bliskimi lub bardzo dalekimi/ i to świadczy o jej szacunku dla innych. Zacznijmy od siebie...
  • ~ajajaj
    (2019-02-02 15:39)
    Nie potrafie zrozumiec jaka role (wedlug autorki) spelnia tutaj Angela Merkel. To, ze ktos mial biednych przodkow pokazuje jedynie, ze nie okradali innych ani nie kombinowali zeby sie szybko wzbogacic czyli, ze byli po prostu uczciwi.
  • ~tak bylo
    (2019-02-02 15:34)
    To o czym pani pisze nie swiadczy wcale zle o tych biednych kobietach, ktore nie mialy wyjscia jak tylko isc na sluzbe. Swiadczy to jednak bardzo zle o owczesnych tzw. dobrych i poboznych rodzinach ktore sytuacje tych biednych wykorzystywaly.
  • ~Drzazga 101
    (2019-02-01 17:01)
    >>>"Prababcia Angeli Merkel była polską służącą" O Matko, a mój dziadek mojej babce nosił guano w czapce i co z tego, kuervas ?! Hej !-
  • ~z
    (2019-02-01 05:24)
    Autorka tego gniota nie pomyslala zapewne ze obsmarywowanie prabaci A, Merkel to bardzo zlosliwa sprawa i wtracanie swego brudnego nosa w sprawy innych ludzi.
  • ~realnie patrząc
    (2019-01-31 14:56)
    Te służące często żyły bardziej dostatnio i pracowały lżej niż ich rodzeństwo na wiosce, zwłaszcza w Galicji
  • ~do Babeczki.
    (2019-01-31 13:31)
    Merkel to zaden maz stanu, to kiepska gospodyni domowa. Byla wielka jak wszystko szlo dobrze. To ona zepsula Europe . Nie ma zadnego pomyslu na wyjscie z kryzysu , ktory sama spwodowala. Historia ja zle oceni. To ona do piet nie dorasta Kaczynskiemu.
  • ~Misio.,,,,,,....,,,,,,,,...,,,
    (2019-01-31 12:26)
    Za porzucenie pracy było więzienie. To lepiej było przejść na państwowy wikt i żywić się darmo nie pracując, niż pracować u złodziei.
  • ~Lus
    (2019-01-31 11:19)
    DOBRĄ TWARZ U NIEMCA POLAK WIDZI TYLKO WTEDY GDY SIĘ NIE SPRZECIWIA ,a niech tylko powie nie ,to wtedy wychodzi jedyne i słuszne rozwiązanie....
  • ~Lus
    (2019-01-31 11:07)
    Frau Merkel nie ma nic wspólnego z Polską ,jest częstą niemrą . Więc nie ma się o co wspierać. Bardziej jej pasuje Frau niż Pani . Zresztą jej decyzje polityczne mówią same za siebie . Do Babeczki ,nie obrażaj POLAKÓW bo Ty mieszkając tyle lat w niemczech ,nie jesteś Polką ,czujesz i myślisz jak oni ,nawet widać to po Twoich wpisach. Chociaż nie wszyscy tak mają ,niektórzy mają w sercu do końca POLSKĘ Ty bardzo szybko poddałaś się germanizacji . Masz męża arystokratę ,nie Ty jedna, jak Róża ,więc tym się ciesz i wypowiadaj się na temat niemiec, a nas POLAKÓW zostaw w spokoju ,albo załóż koalicję z Różą i walczcie dla waszego kraju czyli niemiec . My POLACY bardzo dobrze poradzimy Sobie bez waszego udziału ,bo dla nas zawsze się to źle kończy wasze wtrącanie ,i ostateczne rozwiązanie. Jeszcze do dnia dzisiejszego w niktórych miejscach widać ślady bytności Twoich rodaków nie mówiąc o stratach jakie poniosło PAŃSTWO POLSKIE PO WASZYCH ODWIEDZINACH W 1939 roku.
  • ~Kiryl
    (2019-01-31 10:39)
    Lewackie płakanie. Wyślij ktoś kopie do Januszka Mikiego, on wszystko racjonalnie wytłumaczy, służba to dar od samego B.
  • ~badacz obyczajow
    (2019-01-31 08:00)
    To wyjasnia dlaczego pani Merkel jest tak bardzo proarabska. PO prostu dolom sPOlecznym bardzo POdoba sie harem.

Może zainteresować Cię też:

  • Marian Banaś NIK

    Wojna ABW i CBA o Banasia? "Ma ogromną wiedzę i może ją wykorzystać przeciwko PiS"

  • Kazimierz Michał Ujazdowski

    Ujazdowski miał propozycję przejścia na stronę PiS w Senacie? "Kaczyński wie, że jestem nieprzekupny"

  • Policja

    Media: Policja zatrzymała ojca posła-elekta. Miał 1,5 promila alkoholu

Zobacz więcej