Sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski zachęcał w Sejmie do obejrzenia zdjęć, zapoznania się z informacjami i przesyłania wspomnień. Witrynę nazwał czule internetowym zakątkiem i wyjaśnił, że celem jest zebranie całościowego materiału na temat lat 70. w Polsce i tego jak do tej pory wykorzystywana jest powstała wówczas infrastruktura.

Reklama

Zdaniem Krzysztofa Gawkowskiego Edward Gierek zastał Polskę drewnianą a pozostawił murowaną. W infrastrukturę- jak mówił- zainwestowanych zostało ponad 20 miliardów dolarów. Majątek ten w latach 90 i na początku 21. wieku został sprzedany za ponad 200 miliardów dolarów, czyli za ponad 10 razy więcej niż powstał. To- zdaniem Krzysztofa Gawkowskiego- najlepszy dowód, że czas, w którym Edward Gierek był przywódcą Polski był bardzo dobrym okresem.

Lider SLD Leszek Miller powiedział, że w podzielonym po 2. wojnie światowej świecie Edward Gierek starał się stworzyć jak najlepsze warunki rozwoju dla Polski. Według Leszka Millera, był to czas wielkiego uprzemysłowienia, otwarcia na Zachód i ekspansji polskiej kultury.
Podczas konferencji naukowej w Sejmie lider Sojuszu podkreślił, że historię należy przyjmować z całym jej bogactwem. Józef Piłsudski, Roman Dmowski i Edward Gierek to za każdym razem polska historia - podkreślił lider SLD.


Konferencja została zorganizowana w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Edwarda Gierka.