Wielki sukces powstania styczniowego

| Aktualizacja:

Co prawda nie udało się nam w 1863 roku wywalczyć wolności, ale nasi zesłańcy pomogli ucywilizować Syberię. Oto sylwetki najbardziej znanych w tamtym regionie Polaków. 

wróć do artykułu
 • ~do @baron i sPOlka2013-01-20 09:06
  (2013-01-20 13:21)
  A dlaczego nie?

  W końcu wszyscy ponosimy skutki tych powstań.
  Ilu z naszych przodków w nich zginęło, bez względu na to czy brali w nich udział czy też nie.
  Ile dóbr (domów, mieszkań, firm) straciło przez nie naszych przodków?

  A może Polska była by inna gdyby np. w PW nie zginęło tak dużo utalentowanych ludzi?
 • ~REALISTA
  (2013-01-20 14:28)
  ~do wpisu z brakiem podpisu z 13;14.JESTES IDEALNYM MATERIALEM NA NIEWOLNIKA.JESLI CHCESZ RECZOWO DYSKUTOWAC TO WIECEJ CZYTAJ ,POZNAJ HISTORIE SWEGO NARODU, BRAK WIEDZY NA TE TEMATY PROWADZI CIEBIE NA MANOWCE UPROSZCZONYCH ANALIZ I MYSLENIA . TWIERDZAC , ZE LEPIEJ ZYC W ZNIEWOLENIU BY UNIKNAC TYCH GLUPICH UZASADNIEN JAKIE TU PREZENTUJESZ TO POWIEM ,ZE MI CIEBIE ZAL. WYJDZ POZA TE TEPE MYSLENIE,ROZPAL GRILLA SPRAWDZ CZY MASZ CIEPLA WODE W .KRANIE , WLACZ CHOCIAZ PREZ CHWILE MYSLENIE.TYLE TO CYBA WIESZ ,ZE PRZED ZABORAMI NASI PRZODKOWIE ZYLI W WOLNYM KRAJU .JAK BYLO PRZEZ PRAWIE 200 LAT TO ZAPYTAJ MADRZEJSZYCH OD SIEBIE TO CIE OSWIECA. WyPOciny twoje ite przedstawione W TYM artykuliku sa FUNTA KLAKOW WARTE. Artykulik POrusza temat iczas po POWSTANIU STYCZNIOWYM TY PISZESZ O WARSZAWSKIM . MYLI CI SIE WSZYSTKO W TEJ glowce. JESLI NADAL UWAZASZ ,ZE ZA CENE INFRASTRUKTURY ,SANKCJI LUDNOSCI KTORE ITAK BYLY STOSOWANE PRZEZ ZABORCOW I DOPROWADZALY DO KOLEJNYCH POWSTAN TO POZOSTAN NADAL NIEWOLNIIEM I NIE WCISKAJ GLUPAWYCH UWAG, ZE KTOS JEST MITOMANEM.TYLKO WLASCIWA OCENA PRZYCZYN WSZYSTKICH POWSTAN MOZE POZWOLIC NA ICH WLASCIWA OCENE.KUP SOBIE PIWKO ,ROPAL GRILLA ,JEDZ W ALPY NA NARTY,DAJ .TYLKO NIPOKORNI TWORZYLI POZYTYWNA HISTORIE I PCHALI TEN SWIAT DO PRZODU. BYWALO, ZE NIEWOLNICY TEZ BUNTOWALI SIE , POtrzebowali tylko troche wiecej na to czasu. POwodzenia w odczytywaniu REALIOW OTACZAJACEGO SWIATA. INACZEJ BEDZESZ POruszal sie w swiecie narzuconych i wytyczonych miitow i WSKAZOWEK Z TVNu i GW.
 • ~Antropolog
  (2013-02-22 16:30)
  Bardzo dobry artykuł.

  Szkoda, że Rosja i Prusy miały tak głupie i niecywilizowane zapędy, które doprowadziły do rozbiorów Polski. To prawdopodobnie spuścizna genetyczna po Neandertalczykach.

  Ale gdy Rosja stanie się częścią Unii Europejskiej, wtedy część Syberii zostanie przyznana Polsce za nasze zasługi dla jej cywilizacji.