Reklama

TVP nie ujawnia nazwisk osób, które postanowiły ubiegać się o stanowisko szefa głównej anteny telewizji publicznej. Jak wyjaśniła, część z nich zastrzegła sobie anonimowość, a rekrutacja odbywa się w trybie naboru, a nie konkursu.

Termin składania dokumentów minął w poniedziałek. Źródła PAP w TVP potwierdziły, że wśród osób, które zgłosiły swoje kandydatury na nowego dyrektora, są m.in. obecny p.o. szefa TVP1 Andrzej Godlewski i zastępca dyrektora Agencji Filmowej TVP Piotr Radziszewski. Nie wiadomo, czy zgłosiła się wymieniana przez media jako potencjalna kandydatka do objęcia tego stanowiska wiceszefowa TVP Info Lilianna Sonik.

Zgodnie z ogłoszeniem o naborze kandydaci na stanowisko szefa Jedynki muszą mieć co najmniej 5 lat doświadczenia w pracy w mediach na stanowiskach redakcyjnych i co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych.

Kierująca Jedynką od października 2010 r. Iwona Schymalla została odwołana ze stanowiska w połowie listopada. Pytana o powody tej decyzji rzeczniczka TVP powiedziała, że "zarząd miał większe oczekiwania w stosunku do anteny". Prezes TVP Juliusz Braun poinformował, że Schymalla nie przyjęła propozycji pozostania w TVP1 na stanowisku redaktora odpowiedzialnego, z gwarantowanym, niezmiennym przez rok wynagrodzeniem w wysokości zbliżonej do wynagrodzenia prezesa TVP. Zgodnie z zawartą z nią umową, b. szefowa Jedynki pozostaje pracownikiem telewizji do końca lutego 2012 r.