"Newsweek Polska" opublikował artykuł dotyczący homoseksualnych par wychowujących dzieci w ostatnim numerze. Zdjęcie na okładce przedstawia dwie kobiety, które przytulają swojego syna. Tak, to nasze dziecko. Czas zrozumieć, że homoseksualne pary z dziećmi są wśród nas - czytamy na okładce tygodnika.

Reklama

Kierujemy wniosek do Rady Etyki Mediów ze zdecydowanym stanowiskiem o ukaranie tygodnika +Newsweek+ karą finansową w taki sposób, aby ta kara miała charakter prewencyjny i już nigdy nie doszło do tak nachalnego promowania homoseksualizmu, w dodatku używając do tego celu niewinnych i nieświadomych kompletnie dzieci- powiedział we wtorek na konferencji prasowej w Sejmie rzecznik SP Patryk Jaki.

Według niego tygodnik poprzez okładkę i artykuł w nim zawarty "promuje alternatywny w stosunku do tradycyjnego model rodziny i małżeństwa". Można to nawet nazwać nachalną propagandą homoseksualną - mówił Jaki. Dodał, że konstytucja określa, iż małżeństwo to związek tylko kobiety i mężczyzny, a nie związek dwóch kobiet lub mężczyzn.

Do czasu nadania depeszy PAP nie udało się uzyskać komentarza redakcji "Newsweeka" w sprawie apelu Solidarnej Polski.

Autorki artykuły zamieściły natomiast na stronie internetowej tygodnika swoje stanowisko w związku z dyskusją dotycząca ich tekstu. Naszym zadaniem nie było ani przeprowadzenie w Polsce rewolucji seksualnej, ani tym bardziej zniszczenie +normalnej+ rodziny. Chciałyśmy tylko pokazać, że (...) rodziny jednopłciowe w Polsce istnieją. Żyją razem, wychowują dzieci. I najczęściej ukrywają to przed otoczeniem w obawie przed moralistami- napisały.

Reklama