Od wczoraj na profilu "Uważam Rze" na Facebooku pojawiają się wyłącznie komentarze zachęcające do usunięcia strony z ulubionych profili. W ten sposób czytelnicy tygodnika zareagowali na zwolnienie redaktora naczelnego pisma, Pawła Lisickiego. Swe rozstanie z redakcją ogłosiło też wielu piszących tam dotychczas dziennikarzy i publicystów, m.in. Rafał Ziemkiewicz, Igor Janke czy Jerzy Jachowicz.

Reklama

Poza tym tworzone są grupy i fanpage, na których pojawiają się apele o przywrócenie Pawła Lisickiego lub - w przeciwnym razie - bojkot pisma.

Co innego dzieje się za to na Twitterze. Tamtejsze konto tygodnika jest aktywne i wciąż administrują nim te same osoby. Na profilu pojawiła się informacja o rozstaniu się z tytułem 24 dziennikarzy i publicystów, kopiowane są wyrazy uznania, przekazywane im w związku z tym przez użytkowników Twittera.

Ktoś tu chyba został z kodami profili internetowych ;) - skomentował Samuel Pereira z "GPC". To jak ostatnia radiostacja nadająca z Westerplatte - odpowiedział mu Marek Magierowski, który wczoraj również na Twitterze ogłosił rozstanie z Presspubliką.

Twitter