"Eurozet został wystawiony na sprzedaż kilka miesięcy po kupnie go przez Czech Media Invest od francuskiego koncernu Lagardère. Czeska firma przejęła Eurozet razem z aktywami radiowymi Lagardère w Czechach, Rumunii i na Słowacji, płacąc 73 mln euro. Transakcję ogłoszono w kwietniu tego roku, a w czerwcu zgodę na jej realizację w naszym kraju wyraził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów" - opisuje sprawę portal Wirtualnemedia.pl.

Reklama

Dwa miesiące temu pojawiły się informacje, że Czech Media Invest zamierza sprzedać Eurozet. Wśród potencjalnych kupców znaleźli się początkowo: Agora, ZPR Media i PMPG Polskie Media.

W grudniu do tego grona dołączyła Grupa Fratria, wydawca m.in. „Sieci”. Złożyła wniosek do banku Pekao SA o przyznanie kredytu na sfinansowanie tej transakcji.

Według nieoficjalnych ustaleń Wirtualnemedia.pl, Fratria ma zapewnione finansowanie dla kupna Eurozetu od Czech Media Invest. Z informacji portalu wynika także, że Bank Pekao SA zgodził się na udzielenie Fratrii kredytu na ten cel. Jego wartość może wynieść blisko 51 mln euro.

Nie wszystko jednak przesądzone. - Oferty formalnie są teraz kompletowane, wraz z potwierdzeniem finansowania. Będą ponownie analizowane przez Czechów - mówią portalowi osoby mające dostęp do negocjacji. I tak np. PMPG Polskie Media miały porozumieć się z jednym z funduszy inwestycyjnych, Agora liczy na pomoc finansową ze źródeł zbliżonych do Sorosa. Ze strony ZPR Media zakupem Radia ZET zainteresowany jest przewodniczący rady nadzorczej Zbigniew Benbenek. Jak ustaliły Wirtualnemedia.pl, złożył ofertę samodzielnie, w oparciu o zasoby własne.

To wszystko oznacza, że nowego właściciela Radia ZET nie uda się wyłonić w tym roku.

Reklama