- Nagroda jest potrzebna, dlatego że w dziedzinie pracy nad formacją tożsamościową, nad odbudowywaniem wspólnoty - trzeba zauważać dzieła wybitne. Bo w ten sposób buduje się powagę i prestiż tego projektu - ocenił w piątek w PR24 ideę wręczania Nagród Mediów Publicznych prezes TVP Jacek Kurski.

Reklama

- Dlatego ja z wielką radością - jak tylko Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych wystąpił z tą ideą - byłem gotowy - podkreślił.

Przypomniał, że w ostatnich latach "była duża rotacja w zarządach" Polskiej Agencji Prasowej i Polskiego Radia, "wśród partnerów" Nagrody Mediów Publicznych. - Ciągle nie można było złapać pełnej stabilizacji - wyjaśnił.

- Teraz się to udało. W związku z czym będziemy przyznawać tę nagrodę już jesienią tego roku - podkreślił prezes Kurski.

9 lipca na konferencji prasowej w Centrum Prasowym PAP w Warszawie, przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański poinformował, że TVP, Polskie Radio i PAP po 11 latach przerwy wznawiają przyznawanie Nagród Mediów Publicznych.

Reklama

Będą one przyznawane w trzech kategoriach: obraz, muzyka, słowo. Zwycięzców, którzy otrzymają statuetkę oraz nagrodę w wysokości 100 tys. zł, poznamy podczas gali we wrześniu w Teatrze Polskim w Warszawie.