Dziennik Gazeta Prawana logo

NASA wytropi potwora z Loch Ness? Zaskakująca prośba ze Szkocji

12 kwietnia 2024, 16:07
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Loch Ness
Loch Ness/ShutterStock
Wreszcie może uda się wyjaśnić zagadkę tajemniczego potwora, który od lat przykuwa uwagę całego świata. Loch Ness Centre prosi bowiem o pomoc NASA oraz  najlepsze uniwersytety z Wielkiej Brytanii o zajęcie się sprawą "Nessie". 

W 90. rocznicę pierwszego zorganizowanego szukania potwora ze szkockiego jeziora, Centrum Loch Ness, jak donosi "Independent", szykuje potężną imprezę, która ma wreszcie wyjaśnić, czy Nessie to mit, czy też jest ziarno prawdy w pogłoskach o legendarnym potworze. 

Każdy może pomóc

Dlatego nie tylko szukani są wolontariusze, którzy będą obserwować każdy cal powierzchni wody, ale także centrum prosi o pomoc ludzi z całego świata, którzy mają sprawdzać, co dzieje się w jeziorze za pomocą kamer, śledzących na żywo taflę wody w Loch Ness. 

NASA pomoże w rozwiązaniu zagadki?

A to nie koniec… Poprosimy też o pomoc ekspertów - tłumaczy szef centrum, Paul Nixon. Dlatego chce, by w poszukiwaniach pomogła nie tylko NASA, ale naukowcy z całej Wielkiej Brytanii. Nixon i jego pracownicy liczą bowiem, że eksperci pojawią się przy Loch Ness ze specjalistycznym sprzętem, który wreszcie rozwiąże zagadkę. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj