- Nie zważając na to, że prezydent Lech Kaczyński był za podpisaniem traktatu lizbońskiego; nie zważając na to, że Jarosław Kaczyński chce rozszerzenia Unii Europejskiej o Ukrainę. Na spotkaniach krzyczy, że Unia odbiera nam suwerenność, nasza konstytucja jest nic niewarta, a Unią rządzi pokolenie '68, pokolenie tych, którzy"gzili się po tych placach, palili i ćpali, robili, co im się chciało". Nie wiem, jak pani poseł wytrzymuje w proeuropejskim ugrupowaniu, którym się jawi - od czasu do czasu - Prawo i Sprawiedliwość - pisze dziennikarka w komentarzu dla "Gazety Wyborczej"

Reklama

To reakcja na wywiad jakiego posłanka PiS udzieliła "Super Expressowi", w którym to nazwała europejską flagę - szmatą.

- Czy kiedy patrzyła na Lecha Kaczyńskiego, za którym powiewała flaga Unii, też myślała, że to skandal, że przy prezydencie wisi "szmata"? - pyta Monika Olejnik.

Dalej dziennikarka cytuje, że flaga Unii Europejskiej powstała z inspiracji chrześcijańskiej. Błękit i złote pięcioramienne gwiazdy pochodzą wprost z woalu Matki Boskiej. Dwanaście gwiazd to dwunastu apostołów. W zamyśle autora projektu europejska flaga była sztandarem Maryi - cytuje Olejnik Jarosława Kurskiego z "GW".

- Panią profesor odesłałabym do garów, ale boję się, że coś sp... ali - pisze na koniec Olejnik.