Rozmówca Informacyjnej Agencji Radiowej przypomina, że premier Donald Tusk budował poparcie dla Platformy Obywatelskiej od prawie dziesięciu lat. Wczorajsza akcja ABW w siedzibie tygodnika „Wprost” spowodowała jednak w jego opinii , że wizerunek ekipy premiera legł w gruzach.

Reklama

Jeżeli wybory parlamentarne odbędą się za nieco ponad rok to, zdaniem Mirosława Oczkosia, Platforma Obywatelska ma szanse na odbudowę poparcia. Wybory w najbliższych tygodniach oznaczają dla PO co najmniej żółtą kartkę.

Zdaniem specjalisty od wizerunku wydarzenia ostatniej doby są prezentem dla oponentów premiera Donalda Tuska. Według Mirosława Oczkosia opozycja nie potrafi jednak wykorzystać tego faktu. Tylko wspólne działanie oponentów premiera spowoduje dymisję rządu - zastrzega Mirosław Oczkoś.

Na porannej konferencji prasowej premier Donald Tusk nie wykluczył wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Szef rządu zaapelował też o ujawnienie wszystkich materiałów, uzyskanych z podsłuchów polityków. Dzisiejsze wystąpienie premiera to konsekwencja wczorajszego wejścia funkcjonariuszy ABW oraz prokuratorów do redakcji tygodnika „Wprost”.

Donald Tusk o oblężeniu tygodnika "Wprost": Nie podam się do dymisji>>>