Porozumienie z górnikami mocno osłabiło Ewę Kopacz - wyjaśniał Mirosław Oczkoś w Polskim Radiu 24. Zdaniem eksperta, to może zachęcić kolejne grupy do protestu.

Na zewnątrz widzimy, że na każde zawołanie, niemalże na gwizdek, premier 36-milionowego kraju jedzie podpisywać jakieś porozumienie czy negocjować. Teraz to pójdzie dalej - dodawał.

Mirosław Oczkoś ocenia, że ewentualna zmiana na stanowisku premiera nie będzie oznaczać automatycznego odbicia Platformy Obywatelskiej w sondażach. - Im więcej jest tak zwanych otwarć, tym większy przeciąg - skwitował ekspert do spraw wizerunku. Jego zdaniem, do przejęcia władzy aspirują Grzegorz Schetyna i Cezary Grabarczyk. Mirosław Oczkoś stwierdził również, że wewnątrz PO nie widać zbyt dużej pomocy dla szefowej rządu.

Premier Ewa Kopacz zanotowała spory spadek notowań w ostatnim sondażu CBOS. W styczniu liczba zwolenników rządu koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego zmniejszyła się o 8 punktów procentowych i wynosi 30 procent.