Zmiany w rządzie skrytykował lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Jego zdaniem, chodzi tu wyłącznie o cel wyborczy Platformy Obywatelskiej, a nie o realizację konkretnych zadań przez ministrów. Premier Ewa Kopacz poinformowała, że nowym ministrem zdrowia zostanie kardiochirurg profesor Marian Zembala, ministrem gospodarki poseł PO Andrzej Czerwiński, a sportu wioślarz i olimpijczyk Adam Korol. Nowym koordynatorem służb specjalnych będzie poseł PO Marek Biernacki.

Reklama

Według Zbigniewa Ziobry, premier nie wyjaśniła, czym kierowała się przy podejmowaniu takich decyzji i zamiast klucza personalnego widać "chaotyczne działania od Sasa do lasa".
Zbigniew Ziobro ma zastrzeżenia na przykład do profesora Mariana Zembali. Jego zdaniem, należy on do tej części środowiska medycznego, które bardzo dużo zyskało finansowo na rządach Platformy Obywatelskiej.


Wadą Marka Biernackiego jest zaś zdaniem Zbigniewa Ziobry to, że obejmuje już kolejne stanowisko w rządzie tej koalicji. Wiceministrem gospodarki zostanie Anna Ewa Nemś, posłanka PO i była wiceprezydent Zawiercia. Posłanka PO Dorota Niedziela obejmie funkcję wiceszefowej resortu środowiska.

ZOBACZ TAKŻE: Minister skarbu pojawia się w stenogramach afery hazardowej>>>

Reklama