Dziennik Gazeta Prawana logo

Oto kolejny wiersz partnerki Marcinkiewicza

24 lutego 2009, 12:52
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Oto kolejny wiersz partnerki Marcinkiewicza
Inne
Poetka znów przemówiła. Tym razem z trzema morałami do wyboru. Najnowszy wiersz nieokiełznanej Isabel - partnerki Kazimierza Marcinkiewicza - skupia się znów na dziennikarzach. Przyjmujemy tę krytykę i pomagamy poetce w promocji. Zwłaszcza, że czujemy się przez nią WYRÓŻNIENI.

Isabel znów posłużyła się blogiem byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza, by opublikować kolejny utwór poetycki. Widać, że poetka skupia swą uwagę szczególnie na kwestiach medialnych i związanych z komunikacją masową. Może dlatego >>> Magdalena Miecznicka, krytyk literacki DZIENNIKA, nazwała twórczość Isabel "Poezją tak świeżą, jak kozaczki z metką" . Oto cały wiersz – dzieło trudne, wieloznaczne – lecz przede wszystkim szczere:

Czymś zwyczajnym się zachłysnęli
I do dziś nie ochłonęli
Nowe sytuacje, przypadki i dziwne zdarzeń sploty
Dały im temat na pierwsze strony
Piszą o czymś szalenie normalnym
Ale wymyślają jak uczynić to antyintelektualnym
Czymś uchwytnym,
i poczytnym
arze się rozpisali
Swoje komentarze na portalach dali
Ośmieszają,
Hipokryzję popierają

>>> Wywiad z Leszkiem Millerem: Afrodyzjakiem Marcinkiewicza była władza


Media nośnik informacji
Ogromne źródło manipulacji
Tylko nieliczni się odważa
I manipulacji się nie dadzą
Media w Polsce otwartymi się stają
A mimo wszystko tolerancji nie pochwalają?!
Dlaczego stereotypowe myślenie wiedzie prym?
Bo jest łatwiejsze? Tylko, w czym?
Byle pretekst znajdują
I człowieka im nieuległego „szykanują”
Nawet prywatnym ludziom się dostaje
Stacja film bez ich zgody nadaje
Dziennikarze znów opinie wygłaszają
I osobę, której kompletnie nie znają oceniają

Sensacja sensacje goni
I nikt się przed tym nie obroni
Dziennikarze cos pisać jednak muszą
Bo inaczej ich z pracy wyrzuca J

Walki z mediami nie ma co prowadzić
Bo tylko na zdrowiu można stracić

Każdy o tym dobrze wie, że nie znając osobiście sytuacji
Że na media skazany jest
Więcej o mediach pisać nie będę i nie musze
na inny temat skieruje ma poetycka dusze

…zmykam

Isabel

Ciekawe co nas czeka następnym razem. Tym zaś, którzy starają się śledzić poetycki talent Isabel ,polecamy fachową >>>recenzję jej poprzedniego wiersza pióra krytyka literackiego DZIENNIKA .

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj