Podaliśmy się za asystentów Izabeli, którzy badają rynek literacki. Na hasło "narzeczona premiera Marcinkiewicza" nasi rozmówcy okazywali wyraźne zainteresowanie. "Zachęcamy do wysłania nam tekstów. Propozycja jest ciekawa" - usłyszeliśmy w Wydawnictwie Literackim, które wydało m.in. wiersze Haliny Poświatowskiej i powieść noblisty Orhana Pamuka.

Reklama

>>>Przeczytaj kolejny wiersz Izabeli

Dowiedzieliśmy się też, że Izabela powinna stworzyć przynajmniej 50 utworów, by tomik miał odpowiednią objętość. "Nie bazujemy na sensacji, więc musielibyśmy wcześniej ocenić wartość tej poezji. Aby coś zmienić w naszym cyklu wydawniczym, propozycja musi być wyjątkowa" - zastrzegł nasz rozmówca.

>>> "Poezja świeża jak kozaczki z metką" – pisze o nowym wierszu Isabel Magdalena Miecznicka

"My drukujemy raczej takich autorów jak Marcin Świetlicki" - usłyszeliśmy w wydawnictwie EMG. Gdy jednak powiedzieliśmy, że chodzi o słynną z mediów Izabelę, narzeczoną Marcinkiewicza, głos w słuchawce zmienił ton. "To ta kontrowersyjna postać? Zastanowimy się nad propozycją. Proszę przesłać materiał wraz z krótką notką o autorce" - zachęcał nasz rozmówca.

>>>Mroczne żądze i uniesienia w poezji Isabel

Nie we wszystkich wydawnictwach imię Izabeli otwierało drzwi. "Musielibyśmy zobaczyć te wiersze, ale raczej nie bylibyśmy zainteresowani" - poinformowano nas w wydawnictwie Znak, znanym z publikacji poezji Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej.

Część wydawców zaproponowała, by Izabela lub Kazimierz Marcinkiewicz współfinansowali wydanie tomiku. "Potrzebne będzie dofinansowanie. Proszę wysłać wiersze, ocenimy czy są ciekawe i warte wydania, proszę też dołączyć list intencyjny" - powiedziano nam w wydawnictwie Marpress, które zajmuje się m.in. poezją współczesną.

W wydawnictwie Anagram dowiedzieliśmy się, że Izabela może zostać publikowaną poetką za jedyne 2 tysiące złotych. "Jeżeli pani Isabel chciałabym sama wydać i sfinansować swój tomik, to nie ma problemu. Koszty są różne w zależności od formatu książki, rodzaju papieru, ilustracji. Najprostszy druk to 2 tysiące złotych. Lepszy na kartkach w kolorze ecru z ilustracjami kosztuje około 6 tysięcy złotych. Jeżeli panią Isabel interesują się media warto zainwestować w lepsze wydanie, to zawsze podbija zainteresowanie" - powiedział nasz rozmówca.