Inicjatorem spotkania było PiS. Rząd reprezentowali minister w kancelarii premiera Michał Boni, wiceminister finansów Jacek Kapica oraz szef Rządowego Centrum Legislacji Maciej Berek.

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak ocenił, że spotkanie miało "merytoryczny, rzetelny charakter". "Jesteśmy bliżej, żeby ustanowić dobre prawo" - powiedział. "Prawdopodobnie całkowicie bez poprawek się nie obędzie, czyli niektóre poprawki będziemy zgłaszać. Natomiast na pewno po tym spotkaniu poprawek będzie mniej w porównaniu do tych poprawek, które byłyby zgłoszone przed spotkaniem" - dodał Henryk Kowalczyk (PiS).

Marek Wikiński (Lewica) podkreślił, że nie może powiedzieć, jakie poprawki złoży jego klub. "Na pewno będziemy zgłaszali propozycje" - zaznaczył.

"Jestem bardzo zadowolony z tego spotkania, dlatego że mieliśmy okazję, jeszcze przed debatą w parlamencie, usłyszeć pytania, wątpliwości, wyjaśnialiśmy wszystkie kwestie. Zobowiązaliśmy się do przygotowania jeszcze dodatkowych materiałów na posiedzenie komisji finansów publicznych, co - jak myślę - przyspieszy pracę nad tą ustawą" - powiedział po spotkaniu Boni.