Bielan - pytany w TVN24 o ewentualną aktywność w kampanii prezydenckiej córki zmarłego tragicznie 10 kwietnia w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego - przyznał, że "doszło do pewnego nieporozumienia" w kwestii zaangażowania Marty Kaczyńskiej w kampanię.

Reklama

"Marta Kaczyńska będzie wspierała nie tylko w trakcie kampanii, ale także po wyborach swego stryja, bo są to dwie bardzo bliskie sobie osoby (...). Nie sądzę, żeby była bezpośrednio zaangażowana w kampanię wyborczą" - powiedział Bielan.

Rzecznik PiS dodał, iż sztab wyborczy jego partii nie składał Marcie Kaczyńskiej propozycji udziału w kampanii wyborczej. "Jestem w częstym kontakcie z Martą Kaczyńską, ale nie rozmawiałem o jej bezpośrednim udziale w kampanii" - powiedział.

"Marta Kaczyńska jest osobą, która interesuje się tym, co się dzieje w kraju, nie jest jej wszystko jedno, co się wydarzy w Polsce w najbliższych latach, ale nie sądzę, żeby chciała, w tej sytuacji, w jakiej się w tej chwili znalazła, brać udział choćby w wiecach wyborczych" - powiedział Bielan.

W piątek szefowa sztabu Jarosława Kaczyńskiego, Joanna Kluzik-Rostkowska pytana przez dziennikarzy w Sejmie, jak będzie wyglądał udział córki zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego w kampanii jej stryja odpowiedziała, że "pani Marta chce być zaangażowana w tę kampanię".

Marta Kaczyńska w czasie kampanii prezydenckiej swojego ojca pojawiła się z mężem i małą córeczką m.in. na billboardach Lecha Kaczyńskiego.

Wybory prezydenckie odbędą się 20 czerwca, ich ewentualną drugą turę zaplanowano na 4 lipca. Po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego kandydatem PiS został prezes tej partii i brat zmarłego prezydenta Jarosław Kaczyński.