Zbigniew Girzyński na swoim blogu wieszczy straszliwy koniec rządów Donalda Tuska. Co doprowadzi do upadku koalicji PO-PSL? Historia "uczciwego gladiatora - Zbigniewa Ziobry".

Reklama

Ziobro na arenie

Według Girzyńskiego, w sprawie ujawnienia Jarosławowi Kaczyńskiemu zeznań dotyczących mafii paliwowej Zbigniew Ziobro jest całkowicie niewinny.

"Cała sprawa jest wywołana przez Platformę Obywatelską, aby po pierwsze zniszczyć autorytet Prawa i Sprawiedliwości [...] oraz, aby przykryć nieudolność ekipy rządzącej i brak pozytywnych efektów w zakresie sytuacji ekonomicznej kraju.

[..] Już w starożytności karmiono ludzi tego typu rozrywką. Sprowadzano niewolników do Koloseum i wypuszczono dzikie zwierzęta, aby ich rozszarpywali ku uciesze zgromadzonych tłumów, które wiwatowały na cześć miłościwego Cezara.

[..] Donald Tusk, jak Cezar w Rzymie, wiedzie zmanipulowany tłum na igrzyska, aby dać do rozszarpania swoim wilkom niewinnego człowieka. Nic tak bowiem nie wyzwala w nas emocji jak niewinna krew. Nawet jak jest to krew polityczna kogoś tak uczciwego jak Zbigniew Ziobro".

Gladiator zwycięży Nerona

"Przeliczy się jednak nikczemny (to ulubiony epitet stosowny wobec polityków PiS przez wicemarszałka Stefana Niesiołowskiego z PO) Cezar. Przeliczy swoje siły, bo na arenie, która miała przypieczętować jego panowanie nie jest jakiś zwykły niewolnik, ale prawdziwy gladiator. I tak jak przed wiekami, gdy tłum, nawet wrogi i nieprzychylny zobaczy męstwo gladiatora, odwróci się i z równą zaciętością jak wcześniej żądał krwi niewinnego, zapragnie głowy Cezara.

[...] Potęga bowiem tyranii zawsze jest wielka lecz upadek jej jest zwykle jeszcze większy i bardziej okazały. A to, że dziś błyszczą w blasku chwały i jupiterów to tylko zapowiedź tego upadku.

Pycha bowiem jest grzechem, który kroczy przed upadkiem (Księga Przysłów 16,18) - kończy Girzyński. A jak zginął Neron? W obliczu politycznej klęski popełnił samobójstwo.