Policyjni związkowcy nie zostawiają na wicepremierze Grzegorzu Schetynie suchej nitki. "Wypowiedź ministra spraw wewnętrznych i administracji jest wybitnie szkodliwa" - mówi dziennikowi.pl Antoni Duda, szef policyjnych związkowców.

Reklama

Co tak zdenerwowało związkowców? "Dziś pracujemy nad projektem reformy emerytur mundurowych, będziemy go przedstawiać w przyszłym roku. Chcemy go wprowadzić od stycznia 2010 roku" - zapowiedział Grzegorz Schetyna w RMF FM. "Jeśli mówimy o programie 50+, o likwidacji emerytur pomostowych, to musimy też mówić o reformie emerytur mundurowych" - dodał wicepremier i szef MSWiA.

"Minister chce zdestabilizować sytuację zarówno w policji, jak i w służbie granicznej, straży pożarnej i służbie więziennej" - komentuje słowa ministra Antoni Duda.

Jego zdaniem, zapowiedź ministra jest bez pokrycia i dotyczy uregulowań prawnych, które mogą się pojawić najwcześniej za dwa lata. "Gratuluję szefowi MSWiA dobrego samopoczucia. To są najlepsze życzenia i najwspanialszy prezent, jaki wszystkie służby mundurowe mogły otrzymać od ministra przed świętami" - ironizuje Duda.