Szefowa resortu zdrowia, nie zgadza się z powszechną opinią, że brak pieniędzy powoduje, iż na wizytę u specjalisty trzeba czekać nawet rok. Bo to pacjenci bardziej zaczęli dbać o swoje zdrowie. I z tego pani miinister się cieszy.

Reklama

"Z roku na rok jest coraz większa dostępność do tych świadczeń. W związku z tym pacjenci dojrzeli również po akcjach, które prowadzi również minister zdrowia, żeby nie lekceważyć najmniejszych objawów swojej choroby. Ich świadomość powoduje, ze zgłaszają się częściej" - mówi minister Kopacz w radiu RMF FM.

Ewa Kopacz krytycznie ocenia najnowszy spot reklamowy PiS, w którym prezentuje się Jarosław Kaczyński w towarzystwie trzech kobiet z PiS. I wcale nie zazdrości koleżankom. Bo spot to najnowszy element walki politycznej

"Jeśli Prawo i Sprawiedliwość chce nas czymś zaskoczyć - w co wątpię, bo przez ostatnie miesiące, lata, a szczególnie przez ostatnich dwanaście miesięcy próbowali różnych chwytów marketingowych - powiem szczerze, wychodzi im to jak zwykle" - mówi Kopacz.

Pani minister jest pewna, że wyborcy nie dadzą sie oszukać. "Mają do wyboru: tych odpowiedzialnych, którzy ciężko pracują, i szukają zabezpieczenia dla Polaków, i próbują pokonać kryzys. I tych, którzy będą na kongresie machać chorągiewkami, pokazywać ładne buzie i mówić, jacy jesteśmy wspaniali. Ale tylko mówić" - ocenia Ewa Kopacz.