"Jak Kazimierz Marcinkiewicz będzie chciał wrócić do PiS , to porozmawiamy o tym" - powiedział w Radiu ZET rzecznik prasowy PiS Adam Bielan. Ostrzegł przy tym byłego premiera, że jeżeli wstąpi do Platformy Obywatelskiej , to jego powrót do polityki będzie zależał wyłącznie od dobrej woli Donalda Tuska.

Reklama

Jeszcze kilka dni temu - po ujawnieniu informacji, że były premier zamierza się rozwieść i i ożenić z dużo młodszą kobietą – politycy PiS nie zostawiali na nim suchej nitki. Skąd ten nagły nawrót miłości do Kazimierza Marcinkiewicza? Wciąż jest on wśród Polaków popularny. W najnowszym sondażu „Rzeczpospolitej” aż 30 proc. badanych wskazało Marcinkiewicza jako najlepszego następcę Donalda Tuska na stanowisku premiera.

Czy sam Kazimierz Marcinkiewicz zamierza wracać do polityki? W rozmowie z DZIENNIKIEM krótko ucina: „nie chcę o tym rozmawiać”

Reklama

Kobieta za Kaczyńskiego

Deklaracja Adama Bielana - o chęci przygarnięcia Marcinkiewicza - nie była jedyną zaskakująca. Rzecznik PiS nie wykluczył, że w przyszłości Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku prezesa partii może zastąpić kobieta.