Na pewno będą to Hanna Lis i Piotr Kraśko. Do nich dołączy prawdopodobnie Małgorzata Wyszyńska, która także prowadzi główne wydanie "Wiadomości", choć głównie w weekendy.

Reklama

Na razie program owiany jest tajemnicą, nie ma o nim mowy w materiałach prasowych przygotowanych na dzisiejszą konferencję prezentującą wiosenną ramówkę. Na nasze pytania o nowy program nie odpowiedziało też biuro prasowe TVP.

"Zasada ma być taka, że kto danego dnia prowadzi <Wiadomości>, robi też tę rozmowę. Chociaż nie wiadomo, czy to się uda" - mówi nam jedna z osób związanych z programem. Audycja ma zapowiadać i promować główne wydanie "Wiadomości". Będzie trwała od 8 do 10 minut i dotyczyć najważniejszego wydarzenia dnia. Jego gośćmi mają być przede wszystkim politycy. Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie tytuł programu oraz ile razy w tygodniu będzie nadawany.

Nowy program zastąpi program interwencyjny "Celownik", który zostanie przeniesiony na godz. 16.45.

Kilka lat temu "Jedynka" miała już podobny program "Gość Jedynki". Prowadzili go m.in. Kamil Durczok i Piotr Gembarowski. Potem "Gość Jedynki" został zastąpiony programem Moniki Olejnik "Prosto w oczy". O powrocie do tej formuły zdecydował Tomasz Rudomino, wiceprezes TVP ds. programowych.