Mimo niewielkich szans na zwycięstwo Andrzej Lepper nie zamierza rezygnować z kolejnego sprawdzianu wyborczego. "Zbieramy już podpisy i jeszcze w tym tygodniu zarejestrujemy nasz komitet wyborczy" - powiedział w TVP Info były wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Reklama

>>> Samoobrona chce do europarlamentu

"Nie będzie billboardów, bo nie mamy na to pieniędzy. Kampania będzie skromna, głównie bezpośrednia i w telewizji, bo skorzystamy z bezpłatnego czasu antenowego" - mówi lider Samoobrony. "Będziemy pokazywać, że mieliśmy rację, gdy mówiliśmy, że konieczny jest interwencjonizm w system finansowy" - podkreśla.

Na razie trwa układanie list wyborczych. Już wiadomo, że liderem w okręgu wielkopolskim będzie były minister budownictwa Andrzej Aumiller, były polityk Unii Pracy. "Jak jest polecenie partyjne, to się staruje" - mówi. A wierzy w zwycięstwo? "Jakbym nie wierzył w to, co robię, to nic bym nie robił" - odpowiadał.

Samoobrona chce wystawić polityków znanych i sprawdzonych, m.in.: wiceministra pracy Bogdana Sochę, wiceministra rolnictwa Sebastiana Filipka-Kaźmierczaka oraz byłą posłankę Sandrę Lewandowską.