Nie było bizantyjskiego otwarcia, fajerwerków, baloników i konwencji w amerykańskim stylu. PO na skromnej konferencji prasowej pokazało swoje bilbordy i ujawniło treść hasła, które się na nich znajdzie. Obok znanych twarzy - takich jak Jerzy Buzek, Róża Thun, Jacek Saryusz-Wolski czy Sławomir Nitras - znajdzie się hasło: "Postaw na Polskę".

Reklama

>>> Losowanie numerów list. PO i PiS na końcu

"To, że nie wydajemy dużo pieniędzy, nie oznacza, że nie walczymy. Siłą naszej kampanii są kandydaci na naszych listach. Dzisiejszy dzień jest nieprzypadkowy. Zbiegł się z ogłoszeniem cyfr, które znajda się na listach wyborczych. Platformie przypadła dziewiątka. Każda cyfra jest dobra" - mówił Grzegorz Dolniak.

"Co oznacza nasze hasło? Że nasze listy nie są zapełnione tylko działaczami partyjnymi, ale są otwarte na wybitne postaci" - mówił Dolniak.

Eurodeputowany PO Jacek Saryusz-Wolski przedstawił trzy priorytety PO w Unii Europejskiej: skuteczne dbanie o rozwój gospodarczy poprzez wykorzystywanie w sposób efektywny funduszy unijnych, Partnerstwo Wschodnie oraz bezpieczeństwo energetyczne. "Mamy silną reprezentację, dzięki czemu będziemy skutecznie promować polskie interesy na forum Unii Europejskiej" - podkreślił.