Donald Tusk spotkał się już z uczniami poniatowskiej podstawówki. W rozmowach z najmłodszymi postawił na wspólny im wszystkim temat - sport. "Zachęcam was gorąco do robienia kariery w sporcie a nie w polityce" - apelował. "Sportowców kocha się zawsze, a polityków tylko od święta" - wyznał premier.

Reklama

>>>Prezydent promuje nowych braci Kaczyńskich

Chociaż średnia wieku audytorium nie przekraczała 14 lat premier nie odpuścił sobie wyborczej propagandy. "Fajnie, że już macie gdzie sobie pograć" - chwalił boisko, zbudowane zbudowanego w Poniatowej w ramach programu "Orlik". "Ja też w waszym wieku byłem podobnie zakręcony na sport" - dodał.

Donald Tusk chciał przytulić wszystkie dzieciaki, zrezygnował jednak z karkołomnego przedsięwzięcia i symbolicznie wyściskał panią burmistrz. Teraz przed premierem konkurs rzutów karnych

Natomiast prezydent będzie dziś podróżował razem z bliźniakami Kaczyńskimi. Ale nie tymi. 5-letni Jakub oraz Aleksander wspólnie z Lechem Kaczyńskim odwiedzą między innymi Trzebiatów, Świdwin i Rewal. W tym ostatnim wszyscy - wraz z dziećmi przebywającymi w Zielonej Szkole - przejadą się kolejką wąskotorową.