"Partia Jarosława Kaczyńskiego wydała grube miliony, by firmy PR wzbudziły w Polakach nastroje antyniemieckie" - mówił były wiceprezes PiS Paweł Zalewski.

Reklama

>>> "PiS wydało miliony na antyniemiecką akcję"

Polityk, który obecnie kandyduje z PO do Parlamentu Europejskiego, dodał także:"To był element kampanii wyborczej PiS, które wzięło na nią pieniądze z budżetu państwa. Nie ulega też wątpliwości fakt, że za wizerunek medialny partii Kaczyńskiego odpowiadają firmy PR" - analizuje Zalewski.

Jeszcze wczoraj Jarosław Kaczyński podczas uroczystości rocznicowych w Gdańsku wzywał kanclerz Niemiec Angelę Merkel by przeprosiła za odezwę CDU w sprawie przesiedlonych po II wojnie światowej Niemców. "Nadal oczekuje, iż Angela Merkel przeprosi za kontrowersyjne oświadczenie wydane niedawno przez CDU i CSU oraz wstrzyma finansowanie instytucji przesiedleńczych" - mówił prezes PiS.

>>> Prezes PiS: Niech Merkel przeprosi

25 marca CDU/ CSU przyjęły wspólną odezwę przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, w której domagali się "międzynarodowego potępienia wypędzeń" Niemców po II wojnie światowej.