Piotr Więckowski żąda skazania Palikota za wypowiedź w programie TVP "Misja Specjalna". Jego zdaniem poseł PO sugerował prowadzącemu dziennikarzowi, że radny będąc jednocześnie przedsiębiorcą wykorzystuje funkcję publiczną do prywatnych celów.

Reklama

>>>Palikot: Jestem wart 10 milionów

Poseł PO nie przyznał się do winy. Przed sądem tłumaczył, nie wskazywał na konkretne nazwiska, a mówił ogólnie o radnych. Zaprzeczył także, jakoby sugerował, że Więckowskim powinna się zająć prokuratura.

>>>Zobacz jak Palikot mija się z prawdą

"Dziennikarz przysłał do autoryzacji fragmenty moich wypowiedzi, które zamierzał wykorzystać w programie. Były zmanipulowane, więc kategorycznie odmówiłem" - powiedział Janusz Palikot.

Sprawa dotyczy konfliktu, jaki powstał w lubelskiej radzie miejskiej w listopadzie 2007 roku. Więckowski był wtedy jednym z trzech radnych PO, którzy głosowali przeciwko zmianom w planie zagospodarowania miasta umożliwiającym na Górkach Czechowskich budowę centrum handlowego. Za zmianą opowiadał się prezydent miasta Adam Wasilewski (PO).Więckowski wystąpił z klubu radnych PO i przeszedł do PiS. Ta zmiana dała radnym Prawa i Sprawiedliwości większość głosów.