"Agresywna polityka Tuska nie jest potrzebna Polsce" - grzmi prezydencki minister Michał Kamiński. Co go oburzyło? Wypowiedź premiera, który wczoraj otwierał boisko i kompleks sportowy w Konstantynowie Łódzkim. Komentując doniesienia DZIENNIKA o nowej strategii Platformy Obywatelskiej - która chce rządzić na podstawie rozporządzeń ministrów, a nie ustaw, które może zawetować prezydent - premier rzucił:

Reklama

"Gdyby budowa boisk zależała od ustawy, a nie od codziennej pracy, to najprawdopodobniej także zostałaby zawetowana" - stwierdził Donald Tusk, dodając, że weto prezydenta jest "politycznie uwarunkowane".

"Donald Tusk wciąga młodzież do gry politycznej" - wytyka premierowi Michał Kamiński i zapewnia, że Lech Kaczyński nie sprzeciwia się budowie boisk. Do tej pory zaledwie 3 na ponad 50 ustaw rządu PO-PSL doczekały się weta prezydenta - przypomniał minister.

"Nie jest winą prezydenta że ten Sejm jest najbardziej leniwy z dotychczasowych i przesyła tak mało ustaw do podpisu" - komentuje Michał Kamiński.