"W PO jest miejsce dla Marcinkiewicza" - powiedział Chlebowski w Radio Zet. "A jaka jest umowa między Kazimierzem Marcinkiewiczem a Platformą Obywatelską?" - zapytała go Monika Olejnik.

Reklama

"Nie ma żadnej umowy. To jest polityk, który sympatyzuje z Platformą Obywatelską" - odpowiedział szef klubu PO. Jednak kilka minut wcześniej Grzegorz Schetyna powiedział w RMF FM, że PO ma taką umowę z Marcinkiewiczem, ale nie zdradził jej szczegółów. Dziennikarka wypomniała to Chlebowskiemu. Wtedy okazało się, że tajna umowa prawdopodobnie dotyczy startu Marcinkiewicza w wyborach do Europarlamentu w barwach PO.

"No wszyscy znamy aspiracje, ambicje byłego premiera pana Kazimierza Marcinkiewicza, który chce wystartować w wyborach do Europarlamentu. I jeżeli taką wolę, taką deklarację składa, to oczywiście jest dla Kazimierza Marcinkiewicza miejsce w Platformie Obywatelskiej, to dobry, świetny polityk i na pewno w Parlamencie Europejskim byłby dużą postacią" - zdradził przyciśnięty do ściany Chlebowski.

>>>Marcinkiewicz na prezydenta? Niewykluczone

Politycy PO byli dziś przepytywani o tajną umowę z Marcinkiewiczem po publikacji wywiadu z byłem premierem, który wczoraj wieczorem ukazał się na stronie internetowej DZIENNIKA. Pytania zadawali w nim nasi czytelnicy i Michał Karnowski. Na pytanie, kiedy Marcinkiewicz wróci do polityki, były premier odpowiedział: "Decyzję już dawno podjąłem, ale ogłoszę ją w lutym. Uzgodniłem z Platformą Obywatelską, ale zostanie ona ogłoszona później. Chciałbym się zaangażować w wybory prezydenckie.