"Wczoraj dowiedziałem się tu, w Parlamencie Europejskim, od osób z delegacji czeskiej, że już w sierpniu dowiedzieli się od niektórych polskich europosłów, że zamierzają podjąć próbę bądź to zmiany formuły PiS-u, bądź stworzenia czegoś nowego, czyli ten projekt był już w sierpniu. Aktualnie wiedzieli o tym przedstawiciele delegacji czeskiej tu w parlamencie" - powiedział Ziobro w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Jeden z współtwórców kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego europoseł Michał Kamiński ujawnił w środę w programie "Tak jest" w TVN24, że ktoś z władz PiS-u zasugerował mu, że może uniknąć wykluczenia z partii, jeśli opowie o swoim spotkaniu z Joanną Kluzik-Rostkowską. "Nie będę +kablem+ i donosicielem" - oświadczył. Kamiński przyznał też, że spodziewa się, iż zostanie wykluczony z partii.

"Ja bym wolał, żeby Michał Kamiński wskazał, z kim rozmawiał, wtedy będzie można rozmawiać" - powiedział Ziobro w "Faktach po Faktach" w TVN24.

"Teraz jest taka moda, żeby robić takie przedstawienia w mediach. Ja nie chcę do przedstawień się odnosić, tylko chciałbym - tak jak mówi Joasia Kluzik-Rostkowska - racjonalnie oceniać sytuację w polityce. To bardzo emocjonalna, podszyta silnymi emocjami wypowiedź (...) jutro już opadną emocje i Michał nie będzie już tak ekspresyjnie mówił o swoim wyrzuceniu z PiS-u" - dodał.