"Na papierze wszystko ładnie wygląda: podpisane zostały umowy i rozpisane zostały przetargi. Okazuje się, że to była fikcja" - komentuje Błaszczak.

Reklama

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które rozpocznie się 4 stycznia głosowany ma być wniosek SLD o wotum nieufności dla ministra Cezerego Grabarczyka. Ten wniosek zamierza poprzeć również PiS i PJN.

Tymczasem poseł PO Michał Szczerba uważa, że jednym z największych sukcesów obecnego rządu jest właśnie rozbudowa sieci dróg i autostrad.

"Umowy, które zostały podpisane przez ministra Grabarczyka od początku rządów Platformy Obywatelskiej dotyczą 1 751 dróg krajowych. Te inwestycje opiewają na kwotę 21 mld zł. W Polsce nigdy wcześniej tak dużo się nie budowało" - tłumaczy.

"To jest wielki sukces tego rządu, że w pewnym momencie uznał, że infrastruktura, infrastruktura drogowa w szczególności, jest priorytetem jeśli chodzi o rozwój Polski" - dodaje.

Z wyliczeń "DGP" wynika, że nie powstanie ponad 370 kilometrów dróg krajowych, co da budżetowi państwa około 12 miliradów złotych oszczędności.