Chodzi o spór między europosłami, do niedawna spin doktorami PiS, Adamem Bielanem i Michałem Kamińskim, a założycielami PJN: Joanną Kluzik-Rostkowską, Elżbietą Jakubiak i Pawłem Poncyliuszem. Europosłowie mieli zażądać dla siebie kluczowych stanowisk w tworzonej właśnie nowej partii. Usłyszeli jednak twarde "nie". Decyzje co do podziału władzy w partii mają zapaść na dzisiejszym posiedzeniu klubu parlamentarnego PJN.

Reklama

Efekt jest taki, że pod wnioskiem o zmianę nazwy stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza zabrakło ich podpisów. A nowa nazwa miała brzmieć Polska Jest Najważniejsza - Nowe Centrum. Jednak Bielan i Kamiński prawdopodobnie już do niego nie wejdą.

"Nie wiem nic o żadnym konflikcie. Stanowczo dementuję pogłoski, jakobym wycofał swój podpis pod wnioskiem o rejestrację stowarzyszenia" - stwierdził Michał Kamiński w rozmowie z gazetą.pl. Zapewniał, że nie ma żadnych ambicji co do stanowisk.

Zmianę nazwy stowarzyszenia PJN nakazał sąd. Chodzi o to, że wcześniej zarejestrowane zostało już stowarzyszenie pod identycznym szyldem.