Pos. Anna Sobecka poinformowała w środę, że zdecydowała się wstąpić do Prawa i Sprawiedliwości. Sobecka kandydowała z list PiS w ostatnich wyborach i była bezpartyjnym członkiem klubu parlamentarnego tej partii.

Reklama

Jak powiedziała w środę w radiu regionalnym "PiK" Sobecka, o jej decyzji przesądziło odejście z PiS grupy posłów, którzy założyli klub i ugrupowanie "Polska Jest Najważniejsza". "Byli to ludzie o poglądach bardzo liberalnych" - podkreśliła Sobecka.

"To skrzydło już się odłączyło od PiS, nie było przeszkód, abym pozostawała w klubie, nie będąc członkiem partii. Razem z panią poseł Gabrielą Masłowską i posłem Bogusławem Kowalskim wstąpiliśmy do partii PiS" - dodała posłanka.

Sobecka, Masłowska i Kowalski kandydowali w 2009 roku z list PiS. Wcześniej, podczas ostatnich wyborów do europarlamentu, posłanka bez powodzenia kandydowała z list eurosceptycznego ugrupowania Libertas.

Parlamentarzystka wywodząca się z Torunia zasiadała już w sejmie III kadencji (Akcja Wyborcza Solidarność) oraz IV i V (Liga Polskich Rodzin). Była także zaangażowana w działalność efemerycznych ugrupowań politycznych: Ruch Ludowo-Narodowy i Ruch Ludowo-Chrześcijański.

Z wykształcenia pielęgniarka, pracowała jako urzędniczka, a także nauczycielka w szkołach pielęgniarstwa. Szerzej znana stała się w latach 90. jako spikerka Radia Maryja oraz jedna z najbardziej zaufanych świeckich współpracowniczek o. Tadeusza Rydzyka.