"Nic tak nie uskrzydla, jak ignorancja. Myślę, że to ignorancja uskrzydliła Martę Kaczyńską, moim zdaniem skompromitowała się w sposób ogromny" - podsumował Tomasz Nałęcz w Radiu ZET.

Reklama

Córka tragicznie zmarłej Pierwszej Pary na blogu w niezależna.pl skrytykowała wywiad, jakiego Władysław Bartoszewski udzielił niemieckiemu "Die Welt". Nie wahała się stawiać kontrowersyjnych tez i używać mocnych słów, odnosząc się do wypowiedzi profesora na temat niemieckiej okupacji w Polsce.

>>> Kaczyńska ostro zaatakowała Bartoszewskiego

"Apelowałbym o umiar i rozwagę, bo jeśli chce się wypowiadać na temat II wojny światowej, trzeba zgromadzić na ten temat jakąś wiedzę. (...) Myślę, że mało jest w Polsce najwybitniejszych badaczy, którzy by się ośmielili korygować wypowiedzi Bartoszewskiego na temat II wojny światowej" - mówił Tomasz Nałęcz w programie Moniki Olejnik.

Doradca prezydenta wytykał też Platformie Obywatelskiej popełnione przez nią błęd, przez które młodzi ludzie odwracają się od tego ugrupowania.

"Poważnym zaniechaniem czteroletnich rządów Platformy (...) było niespełnienie oczekiwania zmiany, na którą młodzi ludzie czekali. Stąd bierze się odmowa poparcia Platformy, siłą rzeczy poparcie PiS" - tak Nałęcz diagnozował obecną sytuację na scenie politycznej.

Były szef komisji śledczej badającej aferę Rywina i parlamentarzysta lewicy podkreśla jednak: "Przestrzegam młodych ludzi - to jest zamienienie siekierki na kijek".