Tak wynika z przeprowadzonego dla Polskiego Radia sondażu Instytutu Badania Opinii Homo Homini. "Nie jest tajemnicą, że te 31 proc. badanych to są wyborcy bardzo konserwatywni, którzy sprzyjają PiS. Pozostała część społeczeństwa nie widzi tutaj żadnego problemu i wręcz chciałaby takiego gestu" - skomentował prezes Instytutu Badania Opinii Homo Homini, Marcin Duma.

Reklama

Sondaż przeprowadzono telefonicznie 4 marca wobec 1070 osób - reprezentatywnej próby dla ogółu Polaków. Błąd wynosi 3 proc.

>>>Komorowski jeszcze raz przemyśli. Przez Staniszkis

Prezydencki minister Sławomir Nowak zapowiedział w czwartek, że Bronisław Komorowski jeszcze raz zastanowi się nad składem prezydenckiej delegacji na majowe uroczystości beatyfikacyjne w Watykanie.

W środę Nowak informował, że prezydent zaprosi na pokład samolotu byłych prezydentów, wybranych w wyborach powszechnych (czyli Lecha Wałęsę i Aleksandra Kwaśniewskiego, ale nie gen. Wojciecha Jaruzelskiego) oraz byłych premierów. Część z byłych premierów nie zamierza brać udziału w prezydenckiej delegacji (np. Jarosław Kaczyński i Leszek Miller); pojawiły się też krytyczne komentarze niektórych polityków lewicy w sprawie niezaproszenia gen. Jaruzelskiego.