Na partię Donalda Tuska chce w tej chwili głosować 30 proc. Polaków, na PiS swój głos oddałoby 28,4 proc. badanych, a na SLD 16,3 proc.

Reklama

W porównaniu do ostatniego badania notowania Platformy spadły o 4.4 proc., PiS - o 0.8 proc. Natomiast poparcie dla SLD wzrosło o 2,2 proc. - wynika z sondażu dla Polskiego Radia.

"Zeszłotygodniowe wzrosty PO należy uznać za chwilowe wydarzenie, a nie za tendencję. Porównując wyniki PO z kilku ostatnich miesięcy obserwujemy bardzo powolny, lecz systematyczny odpływ wyborców od Platformy" - komentuje Marcin Duma, prezes Instytutu Badania Opinii Homo Homini.

Według niego wyborcy, którzy nie chcą już głosować na PO, nie przerzucają swoich sympatii na inne partie, lecz dołączają do grona niezdecydowanych. Tych w badaniu jest 12,4 proc.

Zyskuje też Polskie Stronnictwo Ludowe. Na partię Waldemara Pawlaka chce głosować 8,9 proc. wyborców. To o 1,9 proc. więcej niż tydzień temu.

Drzwi do parlamentu zamykają się przed PJN. Na ugrupowanie Joanny Kluzik-Rostkowskiej chce oddać swój głos 2,3 proc. badanych. Ruch Poparcia Janusza Palikota uzyskuje w badaniu wynik 0,9 proc.