Sprawa to pokłosie procesu, jaki szefowi PiS wytoczył były wicepremier i szef LPR Roman Giertych. Były polityk, działający obecnie jako adwokat, chce przeprosin za nazwanie go kłamcą.
"Zasada jest taka w parlamencie, że wszystkie wnioski z oskarżenia prywatnego są odrzucane, i tak będziemy głosować" - deklarował w Radiu ZETStanisław Żelichowski, przewodniczący klubu poselskiego PSL. Tę opinię podzielił przedstawiciel Kancelarii Prezydenta Tomasz Nałęcz. "W oskarżeniach prywatnych Sejmpowinien być dosyć ostrożny. Moim zdaniem to nie jest smaczne, moim zdaniem lepiej autorytetu Sejmu w to nie mieszać" - powiedział.
Inne zdanie ma klub PJN. "Odbyło się posiedzenie klubu w tej sprawie, 90% posłów jest za wnioskiem o uchylenie immunitetu" - przyznała Elżbieta Jakubiak. SLD z kolei rozważa wstrzymanie się od głosu. "To jest dość żenujący spór, a żaden z panów do bohaterów SLD nie należy. Więc powinni się wstrzymać" - ocenił Janusz Zemke.
Reklama
Co na to PO? Wcześniej marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna deklarował, że zagłosuje za. "Klub nie dyskutował na ten temat, więc klub jako taki nie ma jeszcze stanowiska" - stwierdził Andrzej Halicki, poseł PO.