Od godziny 11. ministrowie rządu będą odpowiadać na złożone wcześniej pytania internautów.

Reklama

Przewodniczący PO regionu gdańskiego Sławomir Nowak potwierdził PAP, że najważniejsze wystąpienia konwencji rozpoczną się o godzinie 13. Jako pierwszy głos zabierze sam Nowak. Po nim zaplanowano wystąpienia m.in. Janusza Lewandowskiego, Radosława Sikorskiego, Ewy Kopacz, Grzegorza Schetyny, Hanny Gronkiewicz-Waltz i premiera Donalda Tuska.

>>> Dziennik.pl na Facebooku. Zobacz! Polub!

W hali Ergo Areny organizatorzy przygotowali 12,5 tysiąca miejsc siedzących. Od kilku godzin do hali przybywają członkowie i sympatycy PO; są to głównie ludzie młodzi. W hali odbył się już m.in. trening aplauzu.

Sobotnia konwencja PO ma być podsumowaniem 4 lat rządów oraz wstępem do kampanii wyborczej. Wbrew zapowiedziom PO nie zatwierdzi list wyborczych - Platforma nie chce, aby konwencja przebiegła pod znakiem sporów o listy.

Wciąż nie wiadomo czy gościem konwencji będzie Joanna Kluzik-Rostkowska, do niedawna liderka partii Polska Jest Najważniejsza.

Podczas zjazdu przed halą mają pikietować m.in. ruch Nic o Nas Bez Nas przeciwko podwyżce czynszów w Gdańsku oraz działacze SLD.