"Sztab nabiera już finalnego wymiaru. Zbigniew Ziobro jest jego członkiem. Członkowie sztabu byli dobierani sukcesywnie. To nie jest zamknięte grono. Uzupełniamy je o kolejne osoby" - powiedział PAP we wtorek Poręba.

Reklama

Dodał, że bardzo liczy na Ziobrę w czasie kampanii.

Poręba podkreślił, że do momentu ogłoszenia wyborów zamiast o sztabie powinno mówić się o "zespole wyborczym". "W jego skład wchodzą badacze, specjaliści od marketingu politycznego. Nie chciałbym jednak mówić o nazwiskach. To nie jest ten moment" - dodał.

Według informacji PAP zbliżonych do kierownictwa PiS podczas posiedzenia komitetu politycznego dwa tygodnie temu, gdy ogłaszano skład sztabu, nie padło nazwisko Ziobry. Dopiero na posiedzeniu tydzień temu szef partii Jarosław Kaczyński ogłosił, że europoseł znajdzie się w tym gronie.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP od polityków PiS, w kierownictwie sztabu wyborczego są również wiceprezesi PiS: Beata Szydło i Adam Lipiński, a także wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński, rzecznik PiS Adam Hofman i szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.