To co wczoraj mówił Paweł Graś było w oczywisty sposób powiedziane w złej wierze, on podważa zaufanie do swojego urzędu i do urzędu, który reprezentuje - stwierdził cierpko Radiu ZET politolog Aleksander Smolar.

Szef Fundacji Batorego skomentował w ten sposób słowa rzecznika rządu, który bagatelizował informacje o ataku hakerów na strony internetowe administracji publicznej.

Graś mówił: Trudno mówić o ataku hakerów, bo żadna z zablokowanych stron nie została naruszona, nie było próby włamania na serwery czy próby zmiany treści tych stron. To zjawisko które obserwujemy wynika z ogromnego zainteresowania tymi stronami. Niedługo po tej wypowiedzi grypa Anonymus zablokowali stronę pawelgras.pl.

Aleksander Smolar w rozmowie z Moniką Olejnik nieco łagodniej potraktował rząd Donalda Tuska w kontekście braku konsultacji dotyczących umowy ACTA.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy rząd nie konsultuje. Można powiedzieć że każdy rząd ma ku temu skłonność, ja bym nie podejrzewał rządu o złe zamiary, to jest po prostu kwestia presji czasu i niechęci do gadulstwa. Oczywiście skutki są fatalne, tak jak w przypadku ustawy refundacyjnej, widzieliśmy jaki chaos zapanował mimo że ustawa została uchwalona dawno temu - ocenił politolog.