W piątek w Sejmie doszło do burzliwej dyskusji w związku z projektem uchwały PiS ws. zobowiązania Rosji do przekazania Polsce wraku Tu-154M. Ostatecznie posłowie zdecydowali, że Sejm nie zajmie się na obecnym posiedzeniu tym projektem. PiS pod wodzą Kaczyńskiego idzie w kierunku narodowego socjalizmu. Ich (PiS-u) słowa były antypolskie. Dziś rodzi się w Polsce narodowy socjalizm i nie boję się tych słów użyć. To jest straszne - powiedział PAP Dębski.

Reklama

Według niego PiS świetnie gra na ludzkich emocjach i karmi Polaków oszustwami, mówiąc, że to Rosja zabiła polskiego prezydenta i całą polską delegację. Kaczyński to człowiek chory na władzę. Nie wiem, czy on nie marzy o tym, aby krew lała się na ulicach (...). Na miejscu ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza wydałbym zarządzenie, aby leki psychotropowe były refundowane, by karmić nimi obowiązkowo Macierewicza i Kaczyńskiego - powiedział Dębski.

Z kolei Roman Kotliński (RP) ocenił w rozmowie z PAP, że piątkowa awantura w Sejmie była niepotrzebna. W ogóle nie powinniśmy dyskutować nad takimi bzdurnymi propozycjami, jak ta uchwała PiS. To nas stawia zawsze w złym świetle, że my się dzielimy przy tego typu sprawach i problemach - mówił. Za dużo dzisiaj padło ciężkich słów" - dodał. Jak zaznaczył, dobrze się stało, że uchwała m.in. głosami Ruchu Palikota nie została przyjęta.