Zdaniem ministra sprawiedliwości konwencja służy zwalczaniu tradycyjnego modelu rodziny i promuje związki homoseksualne.

Reklama

"Europejska konwencja antyprzemocowa jest dokumentem międzynarodowym przyjętym przez rządy kilkudziesięciu krajów europejskich . Co na to premier Tusk, który 8 marca obiecał kobietom w Polsce, że ta konwencja zostanie ratyfikowana. Czy zwolni ministra ? - pytała w Radiu ZET wicemarszałek sejmu z Ruchu Palikota.

Wanda Nowicka zapewnia, że jej ugrupowanie tak tej sprawy nie zostawi.

My na pewno będziemy w tej sprawie występować i złożymy wniosek o wotum nieufności wobec ministra. Nie może być tak żeby minister sprawiedliwości tak manipulował Konstytucją , żeby wyciągał wnioski służące jego ideologicznym tezom - stwierdziła wicemarszałek Sejmu.

Nowicka dodała, że liczy w tej sprawie na poparcie SLD. O tym, że wniosek Ruchu Palikota uzyska poparcie Sojuszu przekonany jest europoseł Marek Siwiec.

Reklama

Argumentacja której używa minister Gowin jest homofobiczna i antyeuropejska . Minister zachowuje się jak aktywista kościelny z kółka parafialnego - powiedział polityk SLD.