Ziobro zorganizował konferencję przed gmachem Kancelarii Prezydenta, podczas której zaprezentował pismo do Komorowskiego.
- napisał lider SP.
W piśmie Ziobro zwraca też m.in. uwagę, że Komorowski powołał do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Krzysztofa Lufta. - napisał Ziobro.
Podczas konferencji szef SP podkreślił, że z dokumentacji jaką posiada jego partia wynika, że KRRiT podejmując decyzję o nieprzyznaniu miejsca na multipleksie TV Trwam nie kierowała się względami finansowymi.- oświadczył Ziobro.
W kwietniu zeszłego roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie przyznała fundacji Lux Veritatis - nadawcy TV Trwam - koncesji na nadawanie na pierwszym multipleksie cyfrowym. KRRiT tłumaczyła to niepewną sytuacją finansową fundacji. Lux Veritatis odwołała się od tej decyzji; jej odwołanie KRRiT odrzuciła w styczniu.
- w ten sposób do poniedziałkowego listu Ziobry odniosła się szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.
Jak oceniła, . Zdaniem Trzaski-Wieczorek sprawa. Chyba że - dodała - .
W sobotę w Warszawie odbył się marsz przeciw nieprzyznaniu Telewizji Trwam koncesji na cyfrową emisję naziemną. Wśród organizatorów manifestacji, która przeszła przed kancelarią premiera oraz Belwederem - siedzibą prezydenta, byli m.in. politycy PiS i Solidarnej Polski.
Szefowa prezydenckiego biura prasowego zaznaczyła, że
- oświadczyła.
W poniedziałek Ziobro odniósł się po raz kolejny do sobotniego zaproszenia Jarosława Kaczyńskiego dla polityków Solidarnej Polski do powrotu do PiS. Ziobro zaznaczył, że Kaczyński tym co powiedział . - dodał.
Ziobro zarzucił też, że podczas swojego sobotniego wystąpienia pod Belwederem i borykać się ze złym nagłośnieniem.
Do sobotniego apelu szefa PiS odniosła się również posłanka SP Beata Kempa, która traktuje ten apel jako głos w dyskusji. - mówiła posłanka w poniedziałek we Wrocławiu.