Posłanka PiS Jadwiga Wiśniewska i poseł PO Michał Szczerba dyskutowali na żywo w studiu Superstacji o wypowiedzi Stefana Niesiołowskiego na temat ekshumacji. Poseł Stefan Niesiołowski mówił dwa dni temu m.in., że rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej: Wassermanna, Gosiewskiego i Kurtyki powinny zapłacić za "niepotrzebne ekshumacje".

Reklama

- Ten człowiek zieje nienawiścią, jest opętany nienawiścią. Kiedyś podżegał poseł z Biłgoraja, a dziś podżega Niesiołowski - skomentowała Jadwiga Wiśniewska. I dodała: - Co będzie na końcu tej drogi, kolejny Ryszard C.? - zapytała posłanka, przywołując zabójcę, który zastrzelił działacza PiS w Łodzi w 2010 roku.

Po czym zwróciła się bezpośrednio do obecnego w studiu Michała Szczerby z PO:

- To może doprowadzić do tego co stało się w Łodzi, do mordu politycznego. Macie krew na rękach jeśli chodzi o mord w Łodzi. Ryszard C był kiedyś członkiem PO - stwierdziła Wiśniewska.

- Nie wiem, kto był członkiem, a kto nie był - odpierał Michał Szczerba.

- Ryszard C. był członkiem PO, pan się nie przygotował do programu - powiedziała Wiśniewska.

- Pani mocno przesadziła z komentarzem - odciął się Szczerba. I na koniec dodał: - Wszystkich, którzy myślą tak jak pani poseł, zapraszam na marsz 29 września. Będzie tam ojciec Rydzyk i cała plejada opozycji.